Ana Sayfa / Home Page

 

  
 

Kahraman Efsanesi

Sağlıklı bir ilişki gerçeğine uyan tek efsane, kahraman efsanesidir. Kahraman yaşamın zor, acı dolu ve adaletsiz olduğunu bilir. Ayrıca, gerçeği değiştiremeyeceğini de bilir. Kahraman bu kavramlardan vazgeçmez ya da bunları dışsallaştırmaz; aksine, içeri bakar ve kendisi için en iyisini yapmaya çalışır. Hayatı bir meydan okuma, bir büyüme ve bilinçlenme fırsatı olarak görür; daha da ötesi, davranışlarının tüm sorumluluğunu üstlenir ve başkaları üzerine kontrol sağlamaya çalışmaz. Kahraman benlikle ilişkinin birincil ilişki olduğunu ve kontrol edebileceği tek ilişki olduğunu öğrenir. Tüm diğer ilişkilerin, özellikle sevgiliyle olanın, kendi benliğiyle ilişkisi yanında ikinci planda kaldığını bilir.

Alıntı: Sorunsuz İlişkiler İçin...Susanna McMahon...Barış İlhan Yayınevi

 

The Myth of the Hero

The only myth that fits the reality of healthy relationship is the myth of the hero. The hero knows that the life is difficult, full of pain, and unfair. He also knows that he cannot change reality. The hero does not give up nor does he externalize these concepts; rather he looks inside and strives to do his very best, for himself. He views life as a challenge and an opportunity for growth and awareness; further he takes full responsibility for his behavior and does not assume control over others. The hero learns that the relationship with the Self is the primary relationship, and the only one he controls. He recognizes that all other relationships, especially with those he loves, are secondary to the one with the Self.

Quoted from : Having Healthy Relationships...Susanna McMahon...Dell Trade Paperbacks 

 
 

  

sembolizm@gmail.com

   

© 2012-2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu sitedeki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.